Orange Światłowód

Internet Światłowodowy:


✓ Stabilne łącze 600Mb/s

✓ Xbox One S 500GB + Fifa17

✓ Canal Plus i HBO w prezencie

✓ Telefon w abonamencie za darmo

✓ Wypełnij Formularz TERAZInternet Światłowodowy PODŁĄCZENIEDostęp do Internetu w naszym kraju ma 76% gospodarstw domowych. Wydaje się to całkiem dobrym wskaźnikiem, ale tylko w porównaniu z danymi sprzed kilku lat, ponieważ na tle unijnej średniej (83%) nadal wygląda to dość słabo. Połączenia z siecią nie ma prawie 3 mln domów. To jest jedna strona medalu. Warto jednak zauważyć stale rosnące zapotrzebowanie na szybki Internet i tym samym coraz większe wymagania internautów, którzy nie zadowalają się jakimkolwiek dostępem do sieci, ale pragną Internetu szybkiego, w pełni niezawodnego, a także kompatybilnego z różnymi urządzeniami.

Internet przez światłowodyJeszcze do niedawna dominowały tradycyjne łącza miedziane, ale w przypadku dużej odległości transmisji oraz znacznej przepustowości łączy zaczynały się problemy. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszy się technologia światłowodowa. Mówiąc najprościej, światłowód jest specyficznym rodzajem łącza pozwalającym na przesyłanie informacji cyfrowej w postaci fali widzialnej, czyli światła (fala elektromagnetyczna o wysokiej częstotliwości).

Specyficzne właściwości światła oraz cały system działania światłowodów dają naprawdę wyjątkowe efekty, co wykorzystuje się nie tylko w technice komputerowej, ale także telewizji cyfrowej, telekomunikacji, a także technice przemysłowej. Jedno jest pewne, instalacja Internetu światłowodowego gwarantuje nie tylko szybkość, ale również wysoką jakość przesyłanych informacji.

Kable światłowodoweŚwiatłowód składa się w zasadzie z dwóch warstw współosiowych. Pierwszą stanowi swoisty rdzeń będący medium transmisyjnym. Z reguły wykonany jest ze szkła kwarcowego, czasami bywa to tworzywo sztuczne posiadające podobne parametry. Druga warstwa ma charakter osłony zamykającej światło wewnątrz owego rdzenia i zapobiegającej pęknięciom szkła. Zbudowana jest z lekkiego, ale niezwykle odpornego polimeru, jakim jest kevlar i nazywana płaszczem. Ta osłona zawsze ma współczynnik załamania światła mniejszy niż współczynnik rdzenia, aby promień światła mógł zostać utrzymany wewnątrz tego szklanego rdzenia.

Promień światła odbija się od płaszczyzny stykania się rdzenia z płaszczem, co wynika z wewnętrznego odbicia i dalej płynie przez rdzeń do przeciwległej ściany, a tam cały cykl powtarza się. Jak widać, zasada działania światłowodu zostaje oparta na prawie fizycznym całkowitego wewnętrznego odbicia. Całość światłowodu jeszcze zostaje otoczona zewnętrzną powłoką z PCV. W przypadku pojedynczego światłowodu mamy do czynienia z transmisją jednokierunkową, natomiast transmisję dwukierunkową umożliwiają światłowody podwójne.

Rodzaje kabli światłowodowychPierwszy podział dotyczy rodzaju materiału, z którego światłowód został zbudowany. Najczęściej będzie to światłowód szklany, ale bywają również plastikowe i półprzewodnikowe. Światłowody różnią się też strukturą. Najpowszechniej występują światłowody włókniste, ale są dostępne też warstwowe i paskowe. Bardzo istotnym rozróżnieniem jest tzw. struktura modowa i w tym przypadku mamy do czynienia ze światłowodami jednomodowymi oraz wielomodowymi. Te pierwsze mają zdolność przewodzenia fal na ogromnych odległościach, nawet kilkuset kilometrów. Ich rdzeń charakteryzuje się średnicą wynoszącą do kilku mikrometrów i zasilane są przez lasery wytwarzające spójne światło. W tym typie jest przenoszony tylko jeden mod, a więc jedna składowa porcja światła, z tym samym kątem odbicia wszystkich promieni.

Światłowody jednomodowe wolne są od zjawiska dyspersji. Z kolei wielomodowe mają zastosowanie jedynie na odległościach do kilku kilometrów, ponieważ są dużo słabsze niż jednomodowe. Jest jeszcze jeden podział światłowodów, mianowicie ze względu na sposób zachodzenia zmian współczynnika załamania i tutaj mamy światłowody skokowe, w których ta zmiana współczynnika załamania pojawia się co jakiś czas w wybranych miejscach oraz światłowody gradientowe z płynną zmianą współczynnika załamania światła między rdzeniem a płaszczem.

Podłączenie światłowodu – zaletyNie ma rozwiązań idealnych, ale z całą pewnością Internet światłowodowy może spełnić, nawet najbardziej wygórowane, oczekiwania internautów względem działania sieci, a ilość walorów tego rodzaju połączenia zdecydowanie przeważa nad możliwymi wadami. Ponadto, światłowód wyraźnie wyróżnia się jakością na tle innych rodzajów połączeń internetowych.

• Każde pojedyncze włókno światłowodu charakteryzuje się ogromną pojemnością informacyjną i tym samym gwarantuje wyjątkową szybkość transferu. W przypadku Internetu radiowego mamy zawsze określone limity prędkości, natomiast transfer siecią światłowodową może osiągać wręcz niewyobrażalną prędkość 600 Mbit/s. Warto przy tym zaznaczyć, że właśnie szybkość transferu jest jednym z podstawowych czynników wyboru dla internautów. Obecnie nikt nie chce długo czekać ani na otwarcie strony, ani na ściągany plik.

• Drugim niezwykle istotnym elementem wydaje się stabilność, niezawodność i wysoka jakość transferu. Internet światłowodowy nie wykazuje żadnej podatności na zakłócenia elektromagnetyczne i co równie ważne, nie występuje również problem niesprawności w czasie niezbyt dobrych warunków atmosferycznych. Oznacza to, że nawet w czasie silnych wiatrów lub ogromnej ulewy można swobodnie korzystać z Internetu i to bez spadku prędkości czy też wyjątkowo denerwującego zerwania połączenia. Po prostu, sygnał optyczny nie ulega zakłóceniom. Dotyczy to nawet sytuacji przesyłania sygnałów na znaczne odległości.

• Warto też podkreślić kwestie bezpieczeństwa podczas pracy, ponieważ w ogóle nie istnieje zagrożenie iskrzeniem.

• Przewody światłowodowe charakteryzują się niewielką wagą oraz rozmiarami, więc korzystanie z nich jest wyjątkowo wygodne i to praktycznie w każdym miejscu.

• Jeszcze do niedawna był pewien problem związany z ceną, ale obecnie i ta sprawa uległa poprawie. Widać wyraźnie stale utrzymującą się tendencję spadkową cen światłowodów. Z punktu widzenia przeciętnego internauty w naszym kraju ma to naprawdę kolosalne znaczenie.

• Jeszcze jedna rzecz sprawia, że instalacja Internetu światłowodowego staje się coraz bardziej powszechna. Chodzi tutaj o brak współdzielenia przepustowości pasma, dzięki czemu łącza światłowodowe umożliwiają jednoczesny dostęp do innych usług oprócz Internetu, czyli do telewizji cyfrowej oraz telefonu stacjonarnego i to bez żadnych ograniczeń dla wszystkich użytkowników.

• Należy również podkreślić coraz większą dostępność i powszechność Internetu światłowodowego, aczkolwiek nadal wiele jest do poprawy w tym zakresie.

Instalacja światłowodowa w domuInfrastruktura światłowodowa łącząca centralę z mieszkaniem konkretnego klienta określana jest jako FTTH (ang. Fiber To The Home), czyli bezpośrednią i rzeczywiście tak jest, ponieważ nie ma żadnych, spowalniających transfer, barier pomiędzy dostawcą a odbiorcą Internetu w przypadku światłowodu. Cała sieć składa się z sieci dosyłowej realizującej transmisję danych i doprowadzonej od punktu dostępowego do tzw. splittera rozdzielającego sygnał na konkretnych odbiorców sieci światłowodowej.

Drugim elementem jest sieć pionowa wewnątrz budynku, poprowadzona z pomieszczenia piwnicznego lub garażu na poszczególne piętra. Ostatni element stanowi sieć pozioma będąca siecią światłowodową na danym piętrze od skrzynki kablowej do gniazdka światłowodowego w mieszkaniu odbiorcy.

Jedno jest pewne - Internet światłowodowy to nie tylko teraźniejszość, ale i przyszłość ze względu na niewątpliwe zalety tego rozwiązania.

Internet na miarę XXI wieku
Trzy NAJWIĘKSZE zalety ŚWIATŁOWODU!


internet światłowodowy prędkość

Najszybsze Łącze w Polsce

Od 100 do 600 Mb/s... Błyskawicznie, bez przerw i zacinania. Światłowód gwarantuje stałą, zawrotną szybkość bez względu na ilość podłączonych urządzeń
instalacja internet światłowodowy

Darmowy Instalacja

Prosta i łatwa instalacja, która nic nie kosztuje. Monterzy zainstalują światłowód bez rozkuwania ścian i bałaganu... Instalacja jest darmowa, podobnie jak modem i utrzymanie!
telewizja światłowodowa

Telewizja Światłowodowa

ŚWIATŁOWÓD ZAMIAST KABLÓWKI: Bogata oferta, czyli conajmniej 91 kanałów plus 25 HD + dekoder z nagrywarką HD i usługa TV na życzenie
internet światłowodowy telefon

Nielimitowane Rozmowy

Telefon Domowy: Rozmowy stacjonarne krajowe i międzynarodowe NIELIMITOWANE + aplikacja mobilna VoIP
internet światłowodowy vod

Wypożyczalnia Filmów Orange TV

Nowy Wymiar Rozrywki! Domowa wypożyczalnia filmów na życzenie - możesz oglądać o dowolnej porze bez wychodzenia z domu

Mapa Zasięgu Orange Światłowód

 

Światłowód
Internet
Telewizja
Telefon domowy


Światłowód 300 Mb/s + Telewizja (rok za 0 zł + 91 kanałów w tym 25 HD) + Telefon domowy (nielimitowane rozmowy stacjonarne krajowe i międzynarodowe)


Zamów Teraz

Orange Światłowód

69 zł/mc

Światłowód 100 Mb/s


przez pierwsze 12 miesięcy przy umowie na 24 miesiące

Orange Światłowód

79 zł/mc

Światłowód 300 Mb/s


przez pierwsze 12 miesięcy przy umowie na 24 miesiące

Orange Światłowód

109 zł/mc

Światłowód 600 Mb/s


przez pierwsze 12 miesięcy przy umowie na 24 miesiące

ŚWIATŁOWÓD + TV + MODEM + INSTALACJA = 0 ZŁ !

internet światłowodowy 234.fw