Orange Światłowód

Internet Światłowodowy:


✓ Stabilne łącze 600Mb/s

✓ Xbox One S 500GB + Fifa17

✓ Canal Plus i HBO w prezencie

✓ Telefon w abonamencie za darmo

✓ Wypełnij Formularz TERAZŚwiatłowody INTERNET Telewizja

Jeśli mówimy, że coś mknie z prędkością światła, w myślach rodzi nam się słuszny obraz pojawienia się tej rzeczy w sposób błyskawiczny. Niektórzy z nas doskonale pamiętają czasy, w których Internet był nie tylko luksusem, ale też wymagającym cierpliwości i ogromu czasu. Prawdziwie wolne łącza, zrywające się połączenia i niemalże nieustająca ikonka ładowania potrafiły doprowadzić do irytacji. Na szczęście te czasy mamy za sobą, a tu i ówdzie dociera do nas hasło : internet światłowodowy. Nazwa skądinąd dosyć wymowna kryje w sobie wielką siłę i same udogodnienia.

Czym jest internet światłowodowyUltraszybki i niezawodny internet światłowodowy to bardzo wysoka wartość przekazu. Zasadniczo nie ma on żadnych ograniczeń - za wyjątkiem portu w komputerze. Uściślijmy, że nie ma on ograniczeń w zakresie oferowanych usług oraz samej prędkości. Z praktycznego punktu widzenia – prędkość internetu sięgająca do 600 Mbps – znikają wszelkiego rodzaju ograniczenia. Jedynym jakie może się ewentualnie pojawić jest stan sieci poszczególnych operatorów, ale wraz z popularnością i większymi potrzebami internautów i ta przeszkoda zostaje wyeliminowana.

Technologia światłowodowaGwarantem prawidłowości działania i osiągnięcia imponujących wyników jest Fiber To The Home, czyli dobrze znana infrastruktura łącząca w bezpośredni sposób mieszkanie internauty z centralą. Popularny FTTH pozwala na zniwelowanie barier spowalniających dotychczasowy transfer. Jeśli mówimy o światłowodzie, ten jest całkowicie nieograniczony.

Z technicznego punktu widzenia, internet światłowodowy nie jest przesyłany drogą radiową. W tym przypadku mówmy o łączach optycznych, które śmiało wypierają technologię DSL odbywającą się po prostu w miedzianym kablu. W przypadku internetu światłowodowego przesył odbywa się za pomocą stosownego kabla, który jest przezroczystym włóknem z domieszką różnych tworzyw sztucznych. Zdecydowanie to absolutnie najnowocześniejsza technologia w świecie teleinformatyki. Dzięki niej znikają ograniczenia prędkości przesyłu, ale to nie wszystko! Zdecydowanie lepsza, wprost perfekcyjna jakość, stabilność dostępu do Sieci, która nie jest już uwarunkowana z aurą.

Internet światłowodowy CenaW praktycznym ujęciu internet światłowodowy zyskuje coraz większą ilość użytkowników. W Polce jest to około 20% użytkowników, ale już na Litwie, możliwość skorzystania z tej technologii ma 100% internautów. Musimy wiedzieć, że wdrożenie technologii oparte jest także na standaryzacji Sieci w Unii Europejskiej, której warunki zostały wytyczone przez Europejską Agendę Cyfrową.

Warto także nadmienić, że punktu widzenia użytkownika to nie tylko wielkie udogodnienia techniczne, ale także i ekonomiczne. Stare sieci były bowiem o wiele bardziej wymagające. Konieczność umieszczania w wyznaczonym punkcie dodatkowych skrzynek i gwarancja osobnego zasilania sprawiały, że w rzeczywistości sieci VDSL nie okazywały się tanimi, co w połączeniu z ich zawodnością i niezbyt zawrotną szybkością pokazują je jako odchodzący w niepamięć relikt absolutnie niekompatybilny ze współczesnymi wymaganiami i zapotrzebowaniem.

Pamiętajmy jednocześnie, że internet światłowodowy wymaga określonych i kosztownych inwestycji, które są regularnie podejmowane przez potentatów w branży. Pomimo tego, że z całą pewnością będzie to proces długi wszystko wskazuje, że światłowód całkowicie zrewolucjonizował postrzeganie przesyłu danych.

Co ciekawe, nowo budowane obiekty to najczęściej automatyczni odbiorcy najnowocześniejszej technologii. Oczywiście ma to swoje praktyczne uzasadnienie – oprócz większej wartości samego budynku, o wiele łatwiej jest podłączyć i rozprowadzić światłowód podczas budowy domu, niż w budynku już zamieszkałym.

Sieć światłowodowa w domuBardzo często pojawia się pytanie o sam sposób instalacji internetu światłowodowego. Dzielimy ją na trzy główne i współpracujące ze sobą odcinki : sieć dosłowną, pionową oraz poziomą.

Sieć dosłowna jest odpowiedzialna za realizację transmisji danych . Biegnie ona od punktu dostępowego, lokalizowanego niedaleko centrali, do Splittera położonego w budynku wielorodzinnym. Zadaniem Splittera jest rozdzielenie sygnały pomiędzy odbiorcami sieci światłowodowej.

Sieć pionowa jest umiejscowiona wewnątrz obiektu. W specjalnie przygotowanych, pionowych kanałach są umieszczane kable światłowodowe biegnące od Splittera wprost do skrzynek kablowych rozmieszczonych na kolejnych piętrach budynku.

Ostatnia z sieci – pozioma, ma swoje miejsce na konkretnych piętrach budynku i doprowadza ona kabel do mieszkania odbiorcy. Oczywiście jest zakończona gniazdkiem światłowodowym w mieszkaniu odbiorcy. Bardzo ważną informacją, szczególnie dla osób szukających rozwiązań „bez widocznych kabli” jest to, że sieć pionowa może zostać poprowadzona w rurkach osłonowych pod tynkiem.

Router światłowodowyOmówiliśmy już samo działanie internetu światłowodowego, jego zalety oraz model konstrukcji. Pozostaje nam "podłączyć" internautę w jego domu. Do tego oczywiście potrzebny jest router światłowodowy. Naturalnie, jeśli będziemy korzystali z wysłużonego sprzętu sam światłowód nie przyniesie nam wielkich zmian. Koniecznie trzeba zainwestować w router o dużej przepustowości, który będzie w stanie wykorzystać potencjał nowoczesnego przesyłu internetowego.

W zależności od wybranego modelu odbiorca może cieszyć się przesyłem rzędu 100, 300 lub 600 Mb/s. Oczywiście, jeśli dokonamy nietrafionego zakupu, lub zdecydujemy się korzystać z dotychczasowego i przestarzałego urządzenia, to okaże się ono skutecznym blokerem i spowalniaczem błyskawicznego internetu.

Instalacje światłowodoweSceptycy nowinek technologicznych z pewnością będą dopytywali się o słuszność montażu światłowodu, szczególnie, że instalacja w istniejącym już budynku wymaga kilku trudnych prac.

Spójrzmy na to od strony praktycznej. W każdym domu do Sieci podłączone jest co najmniej jedno urządzenie - zazwyczaj komputer, ale zaczynamy parować ze sobą kolejne np. smartfon z lodówką, pralką czy telewizorem. To wszystko wymaga odpowiednio działającego internetu. Stare rozwiązania były wystarczające przy minimalistycznym korzystaniu z Sieci, w obecnej sytuacji są one po prostu niewydolne i nie spełniają naszych oczekiwań. Weźmy pod uwagę także jakość - w przypadku nowoczesnej technologii, treści audiowizualne to absolutnie najlepsza jakość w wysokich rozdzielczościach i płynność oglądania.

Szukając rozwiązań doskonałych, zazwyczaj stwierdzamy, że takowe nie istnieją - a jednak! Internet światłowodowy zdecydowanie zrewolucjonizował nasz świat.

Internet na miarę XXI wieku
Trzy NAJWIĘKSZE zalety ŚWIATŁOWODU!


internet światłowodowy prędkość

Najszybsze Łącze w Polsce

Od 100 do 600 Mb/s... Błyskawicznie, bez przerw i zacinania. Światłowód gwarantuje stałą, zawrotną szybkość bez względu na ilość podłączonych urządzeń
instalacja internet światłowodowy

Darmowy Instalacja

Prosta i łatwa instalacja, która nic nie kosztuje. Monterzy zainstalują światłowód bez rozkuwania ścian i bałaganu... Instalacja jest darmowa, podobnie jak modem i utrzymanie!
telewizja światłowodowa

Telewizja Światłowodowa

ŚWIATŁOWÓD ZAMIAST KABLÓWKI: Bogata oferta, czyli conajmniej 91 kanałów plus 25 HD + dekoder z nagrywarką HD i usługa TV na życzenie
internet światłowodowy telefon

Nielimitowane Rozmowy

Telefon Domowy: Rozmowy stacjonarne krajowe i międzynarodowe NIELIMITOWANE + aplikacja mobilna VoIP
internet światłowodowy vod

Wypożyczalnia Filmów Orange TV

Nowy Wymiar Rozrywki! Domowa wypożyczalnia filmów na życzenie - możesz oglądać o dowolnej porze bez wychodzenia z domu

ORANGE ŚWIATŁOWÓD zasięg

 

Światłowód
Internet
Telewizja
Telefon domowy


Światłowód 300 Mb/s + Telewizja (rok za 0 zł + 91 kanałów w tym 25 HD) + Telefon domowy (nielimitowane rozmowy stacjonarne krajowe i międzynarodowe)


Zamów Teraz

Orange Światłowód

69 zł/mc

Światłowód 100 Mb/s


przez pierwsze 12 miesięcy przy umowie na 24 miesiące

Orange Światłowód

79 zł/mc

Światłowód 300 Mb/s


przez pierwsze 12 miesięcy przy umowie na 24 miesiące

Orange Światłowód

109 zł/mc

Światłowód 600 Mb/s


przez pierwsze 12 miesięcy przy umowie na 24 miesiące

ŚWIATŁOWÓD + TV + MODEM + INSTALACJA = 0 ZŁ !

internet światłowodowy 234.fw